Program 2016

PROGRAM EVENIMENT

Târgul de Crăciun București

1 – 30 decembrie 2016

Piaţa Constituției

10:00 – 22:00

 

Târg & zonă gastronomică – 10:00-22:00

Patinoar – 10:00-22:00

Carusel – 10:00-22:00

Trenuleț – 10:00-22:00

Casa lui Moș Crăciun

Spiridușii lui Moș Crăciun: 1-24 decembrie 2016, 11:00-13:00 și 17:00-22:00

Vizită Moș Crăciun: 10-24 decembrie 2016, 11:00-13:00 și 17:00-22:00

Campania umanitară „Dăruiește, fii mai bun! Și tu poți fi Moș Crăciun”: 1-20 decembrie 2016, 10:00-22:00

 

PROGRAM ARTISTIC

Joi, 1 decembrie

18:20 – 18:50 FANFARA MEZZOFORTE

18:50 – 18:53 CORUL DE COPII RADIO (Imnul Național)

18:53 – 19:08 CORUL DE COPII RADIO

19:09 – 19:10 DISCURS PRIMAR GENERAL ȘI APRINDEREA LUMINILOR

19:10 – 19:15 CORUL DE COPII RADIO

19:15 – 19:30 ORCHESTRA NAȚIONALĂ VALAHIA, maestru dirijor Marius Zorilă

19:30 – 19:45 ANSAMBLUL FABRICA DE FOLCLOR

19:45 – 19:50 ORCHESTRA NAȚIONALĂ VALAHIA

19:50 – 20:20 LAVINIA GOSTE & ORCHESTRA NAȚIONALĂ VALAHIA

20:20 – 20:40 GRUPUL IZA

20:40 – 20:45 DANS DIN MOLDOVA – ȘCOALA DE DANS LARISA ȘI MARIN BARBU

20:45 – 21:15 LAURA LAVRIC

21:15 – 21:20 DANS DIN OLTENIA – ȘCOALA DE DANS LARISA ȘI MARIN BARBU

21:20 – 21:40 FLORIN VASILICĂ ȘI GRUPUL TELEORMAN

21:40 – 22:00 ANSAMBLUL FOLCLORIC DOINIȚA

22:00 – 22:05           DANS DIN ARDEAL – ȘCOALA DE DANS LARISA ȘI MARIN BARBU

22:05 – 22:35 DINU IANCU SĂLĂJANU

22:35 – 23:00 MARIA DRAGOMIROIU

Vineri, 2 decembrie

11:00 – 12:30            PALATUL NAȚIONAL AL COPIILOR

12:30 – 13:20            PAM PAM (TEATRU MUZICAL)

18:00-19:00              SIMONA NAE

19:00-20:00              PAULA SELING

20:00-21:00              MARCEL PAVEL

Sâmbătă, 3 decembrie

11:00 – 12:30            PALATUL NAȚIONAL AL COPIILOR

12:30 – 13:20            MEZZO FORTE

18:00-19:00              CAMIOANE ÎN MULȚIME

19:00-20:00              PACT

20:00-21:00              PROCONSUL

Duminică, 4 decembrie

11:00 – 11:30             PALATUL NAȚIONAL AL COPIILOR

11:30 – 12:00             MEZZO FORTE

12:00 – 13:00             PLAIURILE SÂMBUREȘTIULUI

12:00 – 13:00             ȘCOALA COPIILOR MINARDO

18:00 -19:00              EL NEGRO

19:00 -20:00              BERE GRATIS

20:00 -21:00              PASĂREA ROCK

Vineri, 9 decembrie

17:30-18:00        ANSAMBLUL FABRICA DE FOLCLOR

18:00-19:00        CONSTANTIN MĂGUREANU

19:00-19:30        EDA

19:30-20:00        OVIDIU KOMORNYIK

20:00-20:30       VLAD MIRIȚĂ

Sâmbătă, 10 decembrie

11:00-12:00        PALATUL NAȚIONAL AL COPIILOR

12:00-13:00        CUNUNA DIN ȘOPÂRLIȚA

13:00-15:00        CONCURS DANSUL IERNII – FAZA I

18:00-18:30  BAMBI

18:30-19:00  În sara lu’ Moș Ajun (Compania de Teatru pentru Copii și Adolescenți; Prof coord Mirela Dragu)

19:00-19:30        BRASS TONES QUINTET

19:30-20:30        TUDY ZAHARESCU BAND

20:30-21:00      CORNELIA ȘI LUPU REDNIC

Duminică, 11 decembrie

11:00-12:05        PALATUL NAȚIONAL AL COPIILOR

12:05-12:30        ANSAMBLUL VICTORIA ART

12:30-13:00        MEZZO FORTE

13:00-14:00        ANSAMBLUL MLĂDIȚE ILFOVENE

17:30:18:00        JURJAK

18:00-19:00        THE KRYPTONITE SPARKS

19:00-20:00        THE MONO JACKS

20:00-21:00        ROBIN AND THE BACKSTABBERS

Vineri, 16 decembrie

17:00 -17:30       MARIUS CIPRIAN POP

17:30-18:00        NICOLAE VOICULEȚ

18:00-19:00        COMUNITATEA ELENĂ

19:00-20:00        FANFARA 10 PRĂJINI

20:00-21:00        COBZALITY

Sâmbătă, 17 decembrie

11:00 – 12:00      PALATUL NAȚIONAL AL COPIILOR

12:00 – 13:00     HORA FLORILOR

13:00 – 14:00    ANSAMBLUL MLĂDIȚE ILFOVENE

17:30-18:00        ANSAMBLUL DOINA OLTULUI

18:00-19:00        OVIDIU HOMORODEAN

19:00-20:00        CRISTINA BĂLAN

20:00-21:00        BOSQUITO

Duminică, 18 decembrie

11:00 -12:20       CORUL ANDANTINO

12:20 -13:00       ATELIERUL DE MUZICĂ – ALINA SORESCU

13:00 -15:00       CONCURS DANSUL IERNII – FINALĂ

18:00 -18:30       CORUL ACCOUSTIC

18:30-19:00        CLAUDIA HANGHIUC & BRASS QUINTET

19:00 -20:00       MATILDA PASCAL COJOCĂRIȚA CU ȘTEFAN CIGU, HORAȚIU CIGU ȘI ALIN PASCAL

20:00-20:30      LUMINIȚA ANGHEL

20:30 – 21:30     GABRIEL COTABIȚĂ

Vineri, 23 decembrie

18:00 -18:30       LETICIA MOISESCU

18:30 -19:00       BLUE NOISE

19:00 -20:00       NARCISA SUCIU

20:00 -21:00       ELENA GHEORGHE

Sâmbătă, 24 decembrie

11:00 -12:00       GAȘCA ZURLI

12:00 -13:00       DANUBIUS DIN CORABIA

12:00 -13:00       CONTRAPUNCT

18:00 -18:30       JAZZAPELLA

18:30 -19:00       DUCU BERTZI

19:00- 20:00       GOSPEL MOODS

20:00 -21:00       NICU ALIFANTIS & ZAN

Duminică, 25 decembrie

11:00 -13:00       PALATUL NAȚIONAL AL COPIILOR

19:00 -19:30       GRUPUL VOCAL ACAPELLA

19:30 -20:00       OPERETTA STARS

20:00 -21:00       FUEGO

Luni, 26 decembrie

11:00 -11:50       TEATRUL MUZICAL PAM PAM

12:15 -13:00       ANSAMBLUL VICTORIA ART

17:30 -18:00       ALEXANDRA UȘURELU

18:00 -18:30       CORUL PATRIARHIEI ROMÂNE

18:30 -19:00       CORUL OPERA

19:00 -20:00       VIȚA DE VIE

20:00 -21:00       IRIS

Marți, 27 decembrie

11:00 -11:50       TEATRUL MUZICAL PAM PAM

12:15 -13:00       ANSAMBLUL VICTORIA ART

18:00 -18:30       CORNELIA TIHON

18:30 -19:00       OANA SÂRBU

19:00 -19:30       SILVIA DUMITRESCU ȘI CORUL ANDANTINO

19:30 -20:30       ȘTEFAN HRUȘCĂ

🎄 🎁 🎅 ⛄ 🎶

Urmăriți pagina de Facebook Bucharest Christmas Market pentru mai multe detalii.

Facebook event: https://www.facebook.com/events/1187820334598394/